K ochraně svého majetku Češi přistupují svědomitě. Alespoň podle loňského průzkumu agentury MindBridge Consulting, ze kterého vyplynulo, že si bydlení ceníme více než zdraví. Zatímco roční útrata za životní pojištění činila necelých 6 tisíc korun, za neživotní dáváme v průměru téměř o dva a půl tisíce více. Spousta lidí se však dopouští chyby při nastavení pojistky a majetek buď výrazně podhodnotí, nebo si ho naopak pojistí na podstatně vyšší částku, než jaká je jeho reálná hodnota. Obě chyby mohou pojištěnce připravit o nemalý obnos.

Kdy dojde k podpojištění?

Přesný odhad ceny majetku je základním předpokladem správného nastavení pojištění domácnosti. Pojistná částka však stoupá ruku v ruce s vyšší cenou, a proto se někteří lidé snaží pojistnou částku ponížit. Když jim v případě pojistné události pojišťovna vyplatí nižší plnění, jsou překvapeni.

ergocz

Najdou se však i pojištěnci, jejichž majetek je podpojištěn z důvodu neaktualizované smlouvy. Hodnota domácnosti není pevná a v průběhu času se může měnit (např. z důvodu pořízení nové elektroniky apod.), a proto je žádoucí aktualizovat pojistnou částku.

Chytře navržené pojištění od ERGO pojišťovny

Pojišťovna ERGO riziko podpojištění zcela eliminovala prostřednictvím pojištění Bezpečný domov PLUS. Jedná se o majetkové pojištění, které bylo navrženo tak, aby k nežádoucímu jevu nemohlo dojít – pojistná částka se odvíjí s obytnou plochou nemovitosti či domácnosti a je tedy navržena paušálně.

V praxi to znamená následující – pojistíte svou domácnost na určitou částku podle její velikosti a nemusíte se starat o aktualizaci smlouvy. Jednoduše proto, že se obytná plocha (na rozdíl od hodnoty majetku) v průběhu času nemění.

ergocz

Společně s pojištěním majetku získáte zdarma také pojištění občanské odpovědnosti s možností připojištění vlastníka nebo opatrovatele psa, koně nebo skotu. Na jakou částku vás pojistné vyjde, můžete zjistit pomocí kalkulace pojištění online.